2 разбити мита за инфаркт

Съществуват редица митове за грижите за сърцето и по-специално за сърдечните удари. Заради нарастващият проблем със заболяванията трябва да се разграничи истината от легендите за да се знае, как да се действа при възникване на проблем. Вижте няколко погрешни схващания, които трябва да забравите:

Ако човек е слаб, той не е застрашен от инфаркт

В повечето здравни журнали, списания интернет сайтове можете да видите, че хората с наднормено тегло, които прекаляват с храненето или не се упражняват достатъчно са по-податливи към получаване на инфаркт. Това е вярно, но не означава, че хората които са по-слаби, правят редовно упражнения и се хранят здравословно не могат да получат сърдечен удар. Една от причините за инфаркт е високото ниво на холестерол в тялото, който води до отлагания в кръвоносните съдове и тяхното запушване, а слабите хора също могат да имат висок холестерол. Така, че външният вид не е гаранция за липса на сърдечни проблеми.

причини за инфаркт

Дори да нямате висок холестерол, вие трябва да знаете, че здравните проблеми със сърцето и инфарктите се предават и генетично. Така, че ако имате анамнеза за тези заболявания в семейството ви, то това е признак за по-висок риск. Фактори, като диабет и високо кръвно налягане също ви поставят под риск от инфаркт, независимо от килограмите ви. Полът и възрастта също имат значение, така че независимо от това колко здрави се чувствате, след определена възраст трябва да проверявате състоянието на сърцето си поне веднъж годишно.

Симптомите при инфаркт са лесни за разпознаване

Макар, че сме гледали много фирми в които хора са получавали инфаркт и всеки знае какъв драматизъм се вкарва, със стискане на гърдите и падане на земята, това което се получава в реална не е толкова очевидно. Класическите симптоми на инфаркт включват усещане за тежест в гърдите, като може да има и болка. Освен в гърдите, тези усещания могат да се разпространят към лявата ръка, шията и челюстта. Останалите признаци са:

  • недостиг на въздух
  • изпотяване
  • гадене
  • пулсираща болка между плешките
  • внезапна умора и паника

Много хора получават инфаркти и повечето си мислят, че това е признак на киселини в стомаха или хронична умора, а когато става дума за сърцето, човек не бива да си поставя сам диагнозата и да се опитва да се лекува с подръчни средства, а трябва да се отиде и да се потърси специализирана медицинска помощ.

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *


3 − = 1

Този сайт използва Akismet за намаляване на спама. Научете как се обработват данните ви за коментари.