Макар че хроничната кашлица сама по себе си да не води до астма, добре е да се обърне сериозно внимание на нея и да бъдете информирани и подготвени. Повечето лекари и учени смятат, че твърдата хронична кашлица през нощта е един от основните симптоми на астмата и не бива да се пренебрегва.
Какво причинява кашлицата, която може да изцеди енергията от детето ви? Според последни изследвания, хроничната кашлица се задейства от дразнители или алергени вкъщи, особено ако детето има алергии.
Тази кашлица е суха и се причинява от спазми на бронхите. Това е отговор на имунната система на организма срещу дразнители и алергени, попаднали в тялото. Дихателните пътища се подуват при производството на хистамин и бронхите се свиват в опит да изхвърлят частиците от тялото. Това причинява задъхване, хриптене, свиване в гърдите и кашляне.
Кашлицата е лечима и астмата се повлиява от определени лекарства. Бронходилаторите са много ефективни медикаменти, които спират кашлицата като отпускат мускулите в бронхите. Със спирането на кашлицата, астмата също изчезва. Винаги, когато имате съмнения, първо потърсете лекарска помощ, за да бъде поставена точна диагноза.
Астматичната кашлица може да се излекува и с естествена медицина. Черният и зеленият чай съдържат теофилин и кофеин, които е известно, че влияят на астмата. Медът пък успокоява сухото и раздразнено гърло. Има още много билки при кашлица, които могат да я излекуват напълно или поне в частност да я облекчат